הר מירון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

במשך מספר ימים בשנה, בל”כ בעומר ובימים שלאחריו, מושך אליו הר מירון מאות אלפי ישראלים – זאת הודות להילולת רבי שמעוןהר מירון בר יוחאי. אנחנו כאן כדי לספר לכם שהר מירון הוא אתר תיירות מוביל לא רק במועדים אלה, אלא בכל ימות השנה.

הוא גם בהחלט יכול להיות הכתובת של האנשים המטיילים באמצעות קראוון באזור הצפון, וזקוקים לחניון לילה בו יוכלו למקם את ה”בית” שלהם. אז מהם החניונים שמציע הר מירון?

החניונים של הר מירון

כשמדברים על חניית לילה בהר מירון, מתכוונים למעשה לשלושה חניונים נפרדים. הראשון שבהם הוא חניון חרבת חממה, הנמצא ממש ליד בית הספר שדה. זהו חניון בסיסי מאד שאינו כולל תשתיות (“חניון שלט”), כך שלא תוכלו לחבר את הקראוון שלכם למים או לחשמל.

מכאן שניתן לשהות בו בעיקר לתקופות קצרות, אלא אם אתם לא זקוקים לתשתיות חיצוניות כדי לתפעל את החניון. החניון כן מציע ברז מים לשתייה, שולחנות פיקניק ושטח מסודר לחניה. בהתחשב בהיעדר התשתיות, לא מפתיעה העובדה שאין כאן צורך בתשלום דמי כניסה לחניון. כמו כן, הוא פתוח בכל ימות השנה.

חניון הפסגה ממוקם ממש בסמוך לפסגתו הגבוהה מאד של הר מירון, לצד מתחם ה”קרמבו” (זאת בעיה בימים מסוימים עקב מערכת הכריזה של המתחם שמפריעה לשקט שמצפים לו במהלך שהות בחניון לילה). גם במקרה הזה המדובר הוא על חניון בסיסי מאד, שכולל בעיקר מים לשתייה אבל לא תשתיות ראויות לציון אחרות – לכן פחות מתאים לשהות ארוכה. קחו בחשבון שבגבהים האלה מזג האוויר הוא קר ויש רוחות ערות, כך שחשוב שתבחרו בקראוון שכולל מספיק אמצעי חימום.

החניון השלישי הוא חניון הפיתול, שנקרא כך מכיוון שהוא ממוקם ממש בסמוך לכביש של היישוב מירון. גם חניון זה דומה לאחרים מבחינת התשתיות שלו, או אם תרצו היעדר התשתיות ההולמות. יש בו מים לשתייה ומקום מסודר בו ניתן לחנות, אבל ממש לא מעבר לכך.

אז האם החניונים מתאימים לכם?

השאלה האם להשתמש בחניונים של הר מירון צריכה להעלות אצל כל אדם המעוניין לשהות בשטח במשך מספר ימים. התשובה לשאלה הזו היא מורכבת, והיא תלויה במידה רבה במה שאתם מחפשים. בשלושת החניונים שהזכרנו התשתיות כאמור הן בסיסיות, ולכן לא תמיד הם יתאימו לשהות בת מספר ימים בשטח.

אפשר להדגים זאת באמצעות סוגיית תאי השירותים והמקלחות. בחלק מהחניונים יש תאי שירותים במרחק הליכה קצר, אבל לא באתר החניה עצמו. מקלחות לא קיימות באף אחד מהחניונים. אם הקראוון שלכם כולל שירותים ומקלחות, יחד עם אפשרות להתחבר לתשתיות מים או חשמל חיצוניות, כן תוכלו לשהות במקום. כך גם בכל הנוגע להכנת ארוחות, שמצריכה מהקראוון שלכם להיות בעל מטבח מאובזר משלו. החדשות הטובות הן שרוב הקראוונים המוצעים כיום להשכרה בישראל כן עונים על התנאי הזה, כך שיכול מאד להיות שתוכלו להסתדר בפשטות יחסית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

המרכז להשכרת קרוואנים

שירותי השכרת קרוואנים עם החברה המובילה בישראל. קרוואנים לכל צורך ולכל מטרה להשכרה במחיר זול ומשתלם!

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו איתנו קשר