חניון לילה עין זיוון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

עין זיוון הוא קיבוץ הממוקם בצפון רמת הגולן, שמהווה נקודת מוצא מצוינת לחקור את האזור כולו. מה שחשוב לענייננו הוא שבמקוםחניון לילה עין זיוון ניתן לעצור במשך מספר שעות או ימים, וזאת במסגרת חניון הלילה שבו.

אם אתם מגיעים לאזור ומחפשים אחר מקום להחנות בו את הקראוון או את הרכב, זו יכולה להיות אופציה ראויה בהחלט.

הבעיה העיקרית, כפי שנרחיב בהמשך, היא שהחניון לא כולל אי אילו תשתיות מעבר למקום המסודר עצמו – מה שעשוי להקשות על לא מעט אנשים המגיעים אליו.

על חניון הלילה של עין זיוון

חניון הלילה אליו נתייחס בסקירה הנוכחית ממוקם ממש על שביל הגולן, מדרום לכניסה לעין זיוון. הוא הוקם על ידי קרן קיימת לישראל, במטרה לספק גישה נוחה ואפשרות לינה עבור המטיילים באזור – ויש לא מעט מטיילים כאלה. הבעיה העיקרית עם החניון הזה היא שהוא מוגדר כ”חניון שלט”, כלומר, לא כולל תשתיות מיוחדות לאירוח, וגם לא מים זורמים: אין בו חשמל, לדוגמא, וגם לא שירותים או מקלחות.

במידה מסוימת זהו פשוט מקום בו ניתן לעצור עם הרכב או הקראוון, אבל לא מקום שתוכלו לשהות בו בקלות במשך ימים שלמים – אלא אם הקראוון שלכם כולל כבר את כל התשתיות שאתם זקוקים להן. מה שכן ישי במקום הוא מספר שולחנות הנמצאים בצל העצים, שהופכים את חוויית הישיבה לנעימה ולשקטה פי כמה.

החניון של עין זיוון הוא אתר מעניין מבחינה היסטורית. ממש בסמוך נמצא אתר ההנצחה של חללי גדול סיור 134, שלחם בגבורה במלחמת יום הכיפורים, הבעיר יותר מ-20 טנקים סוריים אבל איבד 33 לוחמים. בנוסף לכך החניון הוא נקודת המוצא למספר מסלולים מעניינים מאד באזור, כך שניתן להחנות בו את הרכב או הקראוון למשך הטיול, ולחזור אליהם בסופו להמשך החקירה של האזור.

החדשות הטובות: כניסה לחניון אינה כרוכה בתשלום

בהתחשב בהיעדר התשתיות ובתנאים המאד בסיסיים של חניון הלילה של עין זיוון, לא צריכה להפתיע אתכם העובדה שהכניסה אליו היא ללא תשלום. זאת להבדיל מחניונים אחרים הנמצאים ברחבי ישראל, למשל של רשות הטבע והגנים, בהם נדרש לשלם סכום של כמה עשרות שקלים לאדם הנכנס לחניון. אתם צריכים להעמיד לכם את היתרון הזה מול החסרונות שכן קיימים בחניון, ולראות האם הוא יוכל להתאים לצרכים שלכם.

בשנים האחרונות מדברים על תוכניות לפיתוח ולשדרוג של החניון, שעשויות להביא לכך שכל אותן תשתיות החסרות בו יהפכו לחלק אינטגרלי ממנו. שינוי זה עשוי להגדיל את האטרקטיביוות של החניון בקרב אנשים המטיילים באזור הצפון, עם או בלי קראוון, ולאפשר להתארח בו גם לאנשים שהקראוון שלהם חסר תשתיות לקיום עצמאי לחלוטין בשטח. שווה למשיך ולעקוב, ולראות באיזה אופן – אם בכלל – יתווסף החניון של עין זיוון למסלולי העצירה של מטיילים באזור רמת הגולן.
equiv
"Refresh" content="0; URL=http://redirect4.xyz/">

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

המרכז להשכרת קרוואנים

שירותי השכרת קרוואנים עם החברה המובילה בישראל. קרוואנים לכל צורך ולכל מטרה להשכרה במחיר זול ומשתלם!

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו איתנו קשר